Blog wstecz

Poznaj zalety studni polietylenowych

Studnie kanalizacyjne niegdyś były wykonywane jedynie z elementów betonowych. Obecnie dostępne są także studnie wykonane z lekkich, bezpiecznych dla środowiska i odpornych na działanie różnych czynników tworzyw sztucznych. Do ich produkcji wykorzystuje się polietylen. Wyjaśniamy, jakie są najważniejsze zalety studni polietylenowych.

Czym jest studnia kanalizacyjna i jakie znajduje zastosowanie?

Termin „studnia” kojarzy się nam przede wszystkim z pozyskiwaniem wody z naturalnych źródeł, które znajdują się pod ziemią. Nie są to jednak jedyne studnie, z którymi możemy mieć do czynienia. W gospodarce wodno-kanalizacyjnej znajdują zastosowanie studnie służące m.in. w celu budowy kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej. Pełnią one ważne funkcje, pozwalając na prawidłowe i bezawaryjne działanie instalacji. Studnie kanalizacyjne betonowe stopniowo zastępowane są studniami polietylenowymi. Jest to związane z zaletami studni kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych.

Jakie są zalety studni wykonanych z polietylenu?

Elementy sieci wodno-kanalizacyjnych powinny być łatwe w montażu, aby prace przebiegały sprawnie i bez większych problemów technicznych. Studnie z polietylenu są lekkie, co sprawia, że w celu ich montażu, a także załadunku i rozładunku, nie jest konieczne wykorzystywanie dźwignic lub zatrudnianie kilku pracowników fizycznych. To jedna z podstawowych zalet studni z tworzyw sztucznych, które ze względu na niską wagę, pozwalają ograniczyć koszty związane z montażem. Co więcej, studnie z polietylenu cechują się wyjątkową odpornością na ścieranie, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także nie ulegają niszczeniu pod wpływem naturalnie występujących w glebie substancji chemicznych oraz ścieków. Polietylen nie jest podatny na korozję, pozwala na wykonanie studni, które cechują się odpowiednią elastycznością, dopasowując się do pracującego podłoża, jak również są wyjątkowo szczelne i cechują się długim oraz bezawaryjnym użytkowaniem. Zakup studni z polietylenu jest bardzo opłacalny. Rozwiązanie to nie ma większych wad, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie w przypadku prac związanych z instalacjami kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Oferujemy wysokiej jakości studnie z polietylenu o różnym zastosowaniu. Wykonujemy studnie kanalizacyjne, które są precyzyjnie dopasowane do potrzeb naszych klientów pod względem m.in. zastosowanych przyłączy i wypustów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.