Blog wstecz

Jakie są studnie specjalne?

Studnie z tworzyw sztucznych to trwałe i funkcjonalne rozwiązanie o różnorodnym zastosowaniu. Są one dostępne w wielu różnych rodzajach, gwarantując możliwość wykorzystania w każdym terenie. Czasami koniecznością jest odpowiednie zmodyfikowanie budowy studni w celu dostosowania jej do konkretnego przeznaczenia lub specyfiki terenu. Wyjaśniamy, czym są studnie specjalne i kiedy znajdują zastosowanie.

Rodzaje studni z tworzyw sztucznych

Podczas budowy instalacji kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz ogólnospławnej stosowane są studnie z tworzyw sztucznych. Cechują się one zarówno dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, jak i odpornością chemiczną. Co więcej, dzięki niskiej wadze własnej studnie z tworzyw sztucznych zapewniają szybki i bezproblemowy montaż. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów studni kanalizacyjnych z plastiku, które dostępne są w wersji standardowej i niestandardowej. To m.in. studnie ekscentryczne, kinetowe i wodomierzowe. Szczególnym rodzajem studni są studnie specjalne, które cechują się niestandardową budową.

Studnie specjalne – charakterystyka

Studnie specjalne to rozwiązanie w przypadku wielu różnych problemów, które pojawiają się na etapie projektowania instalacji kanalizacyjnych. Mogą mieć one związek np. z niespecyficzną budową terenu lub przeznaczeniem sieci kanalizacyjnej. Studnie specjalne to produkty projektowane i wykonywane na zamówienie, które są precyzyjnie dopasowane do indywidualnych potrzeb pod względem m.in. zastosowania niestandardowych przyłączy, dociążeń oraz wpustów, technologii wykonania, a także pojemności.

Oferujemy niezawodne i trwałe studnie z tworzyw sztucznych o różnym przeznaczeniu, które powstają zgodnie z potrzebami naszych klientów, gwarantując pełne bezpieczeństwo użytkowania oraz zgodność z obowiązującymi normami jakości. Znajdują one zastosowanie w systemach kanalizacji grawitacyjnej, wpływając na efektywność jej funkcjonowania. Nasze studnie cechują się dostosowaną do zastosowania oraz specyfiki terenu budową, a także wyposażeniem, które może zostać dobrane względem indywidualnych potrzeb inwestora. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.