Blog wstecz

Gdzie wykorzystuje się rury PEHD?

Na rynku można znaleźć wiele różnego rodzaju rur tworzonych z odmiennych materiałów i wyróżniających się innymi właściwościami. Jednymi z najczęściej stosowanych są warianty PEHD wykonywane z polietylenu o wysokiej gęstości. Gdzie dokładnie znajdują zastosowanie? Jakie cechy są dla nich charakterystyczne?

Rury PEHD — co je wyróżnia?

Tak jak zostało wspomniane, rury PEHD są wykonywane z polietylenu, który wyróżnia się niewielką wchłanialnością cieczy. To z kolei sprawia, że tego rodzaju produkty stanowią zazwyczaj elementy instalacji wodnych oraz kanalizacji. Warto także zaznaczyć, że opisywane rury wykazują odporność na korozję. Co więcej, nie są ciężkie, co znacznie ułatwia ich przewożenie oraz montaż. Należy również wspomnieć, że można wybierać spośród wielu tego rodzaju produktów o odmiennych średnicach, co pozwala na ich dopasowanie do konkretnego zastosowania.

Zastosowanie rur PEHD

Rury PEHD są często stosowane jako elementy do odprowadzania ścieków zarówno z budynków mieszkalnych, jak i przedsiębiorstw. Doskonale sprawdzają się podczas tworzenia kanalizacji grawitacyjnej. Ze względu na ich właściwości z pomocą tych rur tworzone są też systemy odpowiedzialne za nawadnianie pól oraz ogrodów. Co więcej, zdają egzamin w roli instalacji służących do odprowadzania nadmiaru wody z dachów.

Nierzadko rury PEHD można również zauważyć, przyglądając się dokładnie budowie wiaduktów. Ponadto często są one wykorzystywane przy tworzeniu drenaży, a także przepustów drogowych. Nie należy też zapomnieć o tym, że stanowią świetną osłonę na kable oraz różnorodne przewody. Warto jednak przy tym zaznaczyć, że aby określone rury właściwie spełniały swoją funkcję, powinny pochodzić od renomowanego dostawcy, ponieważ to stanowi gwarancję ich jakości.