Blog wstecz

Dlaczego warto montować systemy odwodnieniowe?

Systemy odwodnieniowe montowane są na co dzień w wielu miejscach – na ulicach, chodnikach, garażach, czy halach produkcyjnych. Są niezbędne w celu osuszania terenu i budynków, odprowadzania wód opadowych. Z niniejszego artykułu dowiesz się, z czego składają się systemy odwodnieniowe oraz dlaczego warto je zamontować.

Z czego się składa system odwodnieniowy?

System odwodnieniowy służy odprowadzaniu wody lub cieczy z parkingów, placów, chodników, czy też środka budynków. Składa się on ze specjalnych korytek ułożonych w rzędzie i połączonych ze sobą. Od góry zabezpieczone są one specjalnymi rusztami, które zabezpieczają te korytka przed zanieczyszczeniem i zapchaniem. Dzięki temu system jest drożny i może stale bezproblemowo odprowadzać nadmiar wody. Ruszty mogą różnić się materiałem, z jakiego zostały wykonane, a także wyglądem.  Kolejnym elementem tej instalacji są zbiorniki, do których odpływa zgromadzona ciecz. 

Jakie są korzyści płynące z montażu systemów odwodnieniowych?

System odwodnieniowy służy do zbierania oraz retencji wody jak i innych cieczy. Doskonale sprawdzają się w odprowadzaniu wód opadowych oraz roztopowych. Zamontowane wokół budynku świetnie zapobiegają zalewaniu fundamentów oraz namakaniu ścian. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów związanych z wilgotnością, która ma niezwykle niekorzystny wpływ na budynki. W przypadku nieprzepuszczalnych gruntów rozwiązują problem powstawania kałuż. Umożliwiają również na gromadzenie wód opadowych. Dodatkowo pozwalają na uniknięcie zalania garażu, chodników, czy podjazdów. Sprawdzają się zarówno na prywatnych posesjach, jak i w miejscach publicznych.