O NAS

ZINPLAST - producent rur z tworzyw sztucznych, jest jedną z pionierskich firm w tej branży. Oferuje klientom kompletne rozwiązania w takich zakresach, jak: zewnętrzne i wewnętrzne instalacje wodne, instalacje gazowe, kanalizacja ciśnieniowa i grawitacyjna, rury osłonowe.
Początki działalności firmy sięgają 1990 roku, kiedy to na potrzeby rynku lokalnego zaczęto wytwarzać rury z krajowego polietylenu LDPE przeznaczone do instalacji wodnych. Z czasem, zakład prekursorsko wprowadzał na rynek krajowy pełny asortyment rur z polietylenu wysokiej gęstości PE 100 oraz polipropylenu PP do domowych instalacji wodnych i grzewczych. Jako pierwszy w kraju wyprodukował rury PE o średnicy 630 mm.

Obecnie zakres produkcji został poszerzony o studnie i zbiorniki z polietylenu w zakresie średnic wewnętrznych od 300 do 1800mm, rury spiralnie zwijane z PE o ściance strukturalnej w zakresie średnic wewnętrznych od 250 do 1800mm oraz kinety i stożki zwieńczające do studni produkowane metodą formowania rotacyjnego.

System Zarządzania Jakością i Środowiskiem

"ZINPLAST" Sp. z o.o. w Wolbromiu posiada wdrożony System Zarządzania Jakością i Środowiskiem zgodny z wymaganiami norm ISO 9001 i ISO 14001. System zarządzania jakością jest certyfikowany. W celu zapewnienia, że wymagania norm ISO 9001 i ISO 14001 są wprowadzone i realizowane, ustanowiono politykę jakości i środowiska oraz wynikające z niej cele jakościowe i środowiskowe. Cele te są osiągane poprzez:

  • identyfikowanie i realizację wymagań klienta oraz analizę oczekiwań klienta w celu zwiększenia jego zadowolenia
  • identyfikowanie i ocenę aspektów środowiskowych związanych z prowadzoną działalnością oraz podejmowanie działań związanych z ograniczeniem negatywnych wpływów na środowisko

W dniu 09.06.2015r. został przeprowadzony przez jednostkę certyfikacyjną audit wznawiający na zgodność z wymaganiami normy ISO 9001 zakończony wynikiem pozytywnym. Spółka ZINPLAST otrzymała przedłużenie certyfikatu na kolejne trzy lata.